Wyspa Czterech Żywiołów – Islandia 7 dni sierpień

Liczba osób: 8

Cena dorosły: 3100

Cena dziecko:

Program wycieczki:

DZIEŃ===Dzień 1
DATA===
OPIS===

Spotkanie na lotnisku w Gdańsku w godzinach wczesnoporannych. 

Wylot do Islandii. Przylot w godzinach porannych do Keflaviku

Przejazd do Parku Narodowego Þingvellir, miejsca wpisanego na Listę Światowego

Dziedzictwa UNESCO.  Spacer pomiędzy dwoma płytami tektonicznymi, pierwszy 

Islandzki parlament, największe naturalne jezioro Islandii – Þingvallavatn. Możliwość

zwiedzenia Muzeum parku narodowego. Przejazd do najsłynniejszego wodospadu  

na Islandii – Gullfoss. Dalsze zwiedzanie Złotego Kręgu – Geysir z jedynym działającym gejzerem na Islandii – Strokkur. Czas na posiłek. Przejazd do Selfoss. Po drodze spacer nad jeziorem Kerid (wstęp), znajdującym się w kraterze wulkanicznym. Zakwaterowanie, odpoczynek.
===OPIS

DZIEŃ===Dzień 2
DATA===
OPIS===
Wyjazd z miejsca noclegowego. Przejazd do wodospadu Seljandsfoss i spacer po okolicznych, równie pięknych wodospadach. Możliwa wizyta w okolicznym Centrum Lawy i zwiedzenie interaktywnej wystawy poświęconej wulkanom i działalności sejsmicznej Ziemi. Przejazd pod kolejny słynny wodospad – Skógafoss, spacer. Przejazd na słynną Reynisfjara – Czarną Plażę w Vik. Podziwianie czarnego piasku, bazaltowych kolumn i formacji skalnych formowanych przez olbrzymie fale, maskonury, jaskinia Halsanefshellir, gdzie nagrywano m.in. „Grę o Tron” czy „Robinson Crusoe”. Czas na posiłek w Vik. Przejazd polami lawowymi w stronę kanionu Fjaðrárgljúfur, spacer. Przejazd do „organów”, wodospadu Svartifoss zbudowanego ze słupów bazaltowych. Przejazd wzdłuż największego lodowca Islandii – Jökulsárlón, diamentowa plaża i laguna lodowcowa, w której cieli się lodowiec. Przejazd do punktu noclegowego.
===OPIS

DZIEŃ===Dzień 3
DATA===
OPIS===
Wykwaterowanie i przejazd do Stokksnes, malowniczego miejsca często umieszczanego na pocztówkach. Możliwość odwiedzenia skansenu pokazującego pierwszą osadę wikingów, która według legend mieściła się właśnie w tym miejscu (wstęp). Przejazd wzdłuż Fiordów Wschodnich w okolice miasta Djúpivogur, rzeźba przedstawiająca 34 jaja lokalnych gatunków ptaków. Dalsza podróż wzdłuż fiordów – przerwa przy klifach Vattarnes, by podziwiać piękny widok wybrzeża. Zwiedzanie niezwykle klimatycznego miasteczka rybackiego Seyðisfjörður, słynącego z kościółka, do którego prowadzi tęczowy chodnik. Przejazd nad jezioro Urriðavatn możliwość kąpieli w wodach geotermalnych Vök Baths. Czas na posiłek i odpoczynek. Zakwaterowanie w bazie noclegowej
===OPIS

DZIEŃ===Dzień 4
DATA===
OPIS===
Wyjazd z miejsca noclegowego. Przejazd do dwóch wodospadów: potężnego Dettifoss, drugiego w Europie pod względem przepływu wody i Selfoss, który tworzy bajkową scenerię. Przejazd w okolice jeziora Mývatn, spacer po obszarze geotermalnym, obserwacja magmy, pola siarkowe. Spacery dookoła jeziora, m.in.: słupy lawy w wodzie, mini-kratery. Przejazd do Goðafoss, „wodospadu bogów”, gdzie Islandia przyjęła chrzest. Wizyta w Akureyri – największego miasta na północy Islandii. Spacer po mieście, czas wolny na zakupy, posiłek. Zakwaterowanie w bazie noclegowej.
===OPIS

DZIEŃ===Dzień 5
DATA===
OPIS===
Przyjazd do Víðimýrarkirkja, kościółka zbudowanego z torfu. Spacer do Hvítserkur – „zaklętego w skałę trolla”, komina bazaltowego przypominającego kształtem pijącego smoka. Przejazd na Półwysep Snæfellsnes zwanego „miniaturową Islandią”. Zobaczymy m.in.: formacje skalne, pola lawowe, kaniony, kolumny bazaltowe, kościół na polach lawowych. Przejazd w kierunku Reykjaviku. Czas na posiłek. Nocleg.
===OPIS

DZIEŃ===Dzień 6
DATA===
OPIS===
Zwiedzanie stolicy Islandii – Reykjaviku. Zobaczymy m.in.: kościół Hallgrimskirkja, Operę Harpa, Laugarvegur, Stare Miasto czy Stary Port. Czas wolny na zakupy i posiłek. Możliwość relaksu w najsłynniejszych basenach geotermalnych – Błękitnej Lagunie.
===OPIS

DZIEŃ===Dzień 7
DATA===
OPIS===
Wykwaterowanie z hotelu i czas wolny w Reykjaviku. W godzinach popołudniowych przejazd na lotnisko w  Keflaviku, wylot do Gdańska.
===OPIS

W cenie:

CENA => około 3100 zł

 

CENA ZAWIERA :

 • przejazd samochodem 9-cio osobowym i koszty paliwa  (możliwość wynajmu dwóch samochodów w mniejszej kwocie) 
 • 6 noclegów w hostelach z łóżkami piętrowymi w pokojach wieloosobowych, ze wspólną łazienką 
 • opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie
 • ubezpieczenie KL wraz z chorobami przewlekłymi do 40 000 eur i NWW do 12000 zł
 • podatki, opłaty drogowe, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Informacje:

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów lotniczych – około 1000 zł z bagażem podręcznym – możemy pomóc w zakupie biletów 
 • wyżywienia – proponowane wspólne przygotowywanie śniadań w kuchni hostelowej 
 • opłat za bilety wstępu do obiektów (dla osób chętnych), taksy klimatycznej oraz innych opłat związanych z realizacją programu – tj. około 13 000 ISK

UWAGI:

 • Program zwiedzania jest ramowy – kolejność może ulec zmianie.
 • Wyjazd ma charakter grupowy, cena obliczona jest dla 8 uczestników. 
 • Każdy uczestnik musi posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport, ważny minimum 90 dni od daty powrotu, dowód osobisty musi mieć konkretny termin ważności, nie może być one „nieoznaczony”).
 • Z przyczyn niezależnych od Biura cena może ulec zmianie  (np. zmiana kursu walut, zmiana cen transportu, noclegów czy innych opłat). 
 • Cena wycieczki liczona jest przy kursie ISK = 0,035 zł
 • Mają Państwo możliwość zawarcia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji lub wcześniejszego powrotu do RP, koszt to ok.3-8 % ceny, ubezpieczenie należy zawrzeć w ciągu 7 dni od podpisania umowy lub dokonania wpłaty zaliczki w zależności co występuje pierwsze. Ubezpieczenie nie musi dotyczyć całej grupy.