Wyspa Czterech Żywiołów – Islandia 08-21.07.2024

Liczba osób: 8

Cena dorosły: 3500

Cena dziecko:

Program wycieczki:

DZIEŃ===Dzień 1
DATA===08.07.2024
OPIS===

Spotkanie na lotnisku w Gdańsku w godzinach wczesnoporannych. 

Wylot do Islandii. Przylot w godzinach porannych do Keflaviku. Rozpoczęcie podróży i udanie się na Półwysep Snæfellsnes. W okolicy fiordu Hvalfjordur wjedziemy w pierwszy tunel, który doprowadzi nas do półwyspu. Po drodze zobaczymy wodospady Barnafoss i Hraunfossar. Odwiedzimy największe miasto tej części Islandii – Borgarnes. Dalsza podróż wzdłuż półwyspu. Będziemy mogli obserwować liczne kolonie fok. Zobaczymy także jedną z naprawdę nielicznych złotych plaż na Islandii. Odwiedzimy również słynny czarny kościół w Búðir wybudowany na polach lawowych. W trakcie dalszego przejazdu zobaczymy jeszcze m.in.: wąwóz Rauðfeldsgjá, opuszczone farmy, czarną kamienistą plażę Djupalonssandur, na której znajdziemy pozostałości po statku, który się tam rozbił. Pod sam kemping poprowadzą nas niesamowite klify z koloniami ptaków. Nocleg w okolicy Olafsvik.
===OPIS

DZIEŃ===Dzień 2
DATA===09.07.2024
OPIS===

Wyjazd z kempingu w kierunku Fiordów Zachodnich – najdzikszej i najpiękniejszej części Islandii. Zatrzymamy się pod słynną górą Kirkufjell, która często pojawia się na pocztówkach z Islandii. Przejedziemy przez Berserkjahraun – pola lawowe, na których niegdyś zostawiano niechciane dzieci. Dla osób chętnych możliwość wstępu do Muzeum Rekina w Brajrnarhofn i spróbowanie islandzkiego przysmaku – sfermentowanego mięsa rekina. Przejazd do Stykkisholmur, skąd promem udamy się na Fiordy Zachodnie. Tam zobaczymy Dynjandi – największy wodospad tego obszaru, któremu towarzyszy pięć mniejszych wodospadów. Po drodze miniemy także wrak statku rybackiego. Nocleg na kempingu w okolicach Ísafjörður.

===OPIS

DZIEŃ===Dzień 3
DATA===10.07.2024
OPIS===
Z samego rana udamy się do Sudaviku – stolicy lisów polarnych, gdzie będziemy mogli ujrzeć te zwierzęta. Niezwykle malownicza trasa prowadząca wzdłuż fiordów. Odwiedzimy źródło geotermalne owiane wieloma legendami i zaznamy kąpieli w wodzie o temperaturze ok 40’C. Po drodze zobaczymy również wiele wodospadów. Udamy się do najsłynniejszego basenu termalnego na Fiordach Zachodnich. Przejazd do Holmavik – możliwość wstępu do Muzeum Magii i Czarodziejstwa. Następnie udamy się do Drangsnes, gdzie rozbijemy namioty.
===OPIS

DZIEŃ===Dzień 4
DATA===11.07.2024
OPIS===
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Borgarvirki – formacji skalnych, a następnie Hvitserkur, skały  która przypomina pijącego smoka. Widok na niesamowicie uformowane nabrzeże. Po drodze miniemy wiele miejsc, gdzie można będzie zobaczyć kolonie fok. Przejazd w kierunku Siglufjörður, w którym spędzimy noc. Zwiedzanie wioski rybackiej, wizyta w tamtejszym Muzeum Śledzia (wstęp). Wieczorny odpoczynek.
===OPIS

DZIEŃ===Dzień 5
DATA===12.07.2024
OPIS===
Śniadanie. Udanie się na przeprawę promową na wyspę Grimsey, która leży na kole podbiegunowym. Zwiedzanie wyspy. Będziemy mieli okazję zobaczyć liczne kolonie maskonurów – ptaków, z których słynie Islandia. Zwiedzanie Sandvik – głównego miasta na wyspie. Możliwość wypłynięcia na rejs w poszukiwaniu wielorybów. Wieczorny powrót do Siglufjörður.
===OPIS

DZIEŃ===Dzień 6
DATA===13.07.2024
OPIS===

Przejazd w kierunku Akureyri – stolicy północnej Islandii. Zwiedzanie najważniejszych punktów miasta. Będziemy mieli okazję zobaczyć największy i jeszcze przed kilku laty jedyny las na Islandii. Odpoczynek w źródle geotermalnym, które znajduje się tuż obok wodospadu. Przejazd w stronę Laufas, gdzie zobaczymy typowe staroislandzkie budownictwo –  torfowe domy. Przejazd w kierunku Goðafoss – wodospadu bogów, przy którym Islandia przyjęła chrzest w 1000 r. Przejazd w kierunku jeziora Mývatn. Poznamy niezwykle malowniczą okolicę jeziora, zobaczymy pola lawowe, obszar geotermalny, jaskinie i formacje stworzone przez lawę. Możliwość wyjazdu w interior, do Krafli, tzw. “Mordoru Islandii”. Przejazd do kempingu. 

===OPIS

DZIEŃ===Dzień 7
DATA===14.07.2024
OPIS===
Przejazd wzdłuż fiordów do Wrót Arktyki, rzeźby znajdującej się w najbardziej wysuniętym punkcie na północ Islandii. Trekking do “królestwa Elfów” – Ásbyrgi. Podziwianie księżycowego krajobrazu. Po drodze zobaczymy m.in.: jeziorko polodowcowe, kanion bazaltowy – trekking. Przejazd do stolicy wschodniej Islandii – Egilsstaðir. Odpoczynek w basenach geotermalnych. Przejazd na camping w Seyðisfjörður.
===OPIS

DZIEŃ===Dzień 8
DATA===15.07.2024
OPIS===
Zwiedzanie portowego miasteczka Seyðisfjörður. Przejazd w kierunku kolejnego większego lasu na Islandii i jeziora Lagarfljot, które jest odpowiednikiem szkockiego Loch Ness. Po drodze wzdłuż fiordów wschodnich zobaczymy przepiękne krajobrazy. Nocleg w Djupivogur.
===OPIS

DZIEŃ===Dzień 9
DATA===16.07.2024
OPIS===
Rzeźba jajek ptaków, które gniazdują na Islandii. Kąpiel w termalnym basenie z widokiem na Atlantyk. Możliwość wypatrzenia jedynych dzikich reniferów żyjących na wyspie. Przejazd na Półwysep Stokksnes. Możliwość odwiedzenia rekonstrukcji wioski wikingów. Podziwianie cielenia się lodowców w lagunie lodowcowej Jökulsárlón, diamentowa plaża, które znajdują się pod największym lodowcem Islandii – Vatnajökull. Przejazd do Svartifoss – wodospadu z niesamowitymi słupami bazaltowymi. Nocleg
===OPIS

DZIEŃ===Dzień 10
DATA===17.07.2024
OPIS===
Przejazd do przepięknego kanionu Fjaðrárgljúfur. Kolejny ciekawy wodospad – Foss a Sidu. Przejazd w kierunku Vik i wejście na słynną czarną plażę Reynisfjara, gdzie nagrywano m.in.: “Grę o Tron”. Spacer wzdłuż plaży. Obserwacja maskonurów i piękne formacje skalne uformowane przez ogromne fale. Dyrhólaey – słynne klify. Możliwość wejścia na lodowiec  Sólheimajökull, wraz z certyfikowanym przewodnikiem. Nocleg.
===OPIS

DZIEŃ===Dzień 11
DATA===18.07.2024
OPIS===
Spacer po czarnej plaży do wraku samolotu Dakota DC-117. Przejazd pod słynny wodospad Skógafoss. Kąpiel w pierwszym basenie termalnym na Islandii – Sólheimasandur. Przejazd pod drugi słynny wodospad – Seljalandsfoss, trekking po okolicznych wodospadach. Przeprawa promowa na wyspę Vestmannaeyjar. Zwiedzanie wyspy. Powrót na Islandię, nocleg.
===OPIS

DZIEŃ===Dzień 12
DATA===19.07.2024
OPIS===
Możliwość trekkingu do Thórsmörk – “krainy Thora”, przepięknego interioru Islandii. Zwiedzanie słynnego Złotego Kręgu – Geysir, Þingvellir, Gullfoss, krater Kerid. Trekking do błękitnego wodospadu Brúarárfoss. Nocleg.
===OPIS

DZIEŃ===Dzień 13
DATA===20.07.2024
OPIS===
Przejazd do Gunnuhver – obszaru geotermalnego. Spacer wśród wydostającego się z ziemi siarkowodoru. Most między kontynentami, gdzie będziemy mogli przespacerować się pomiędzy płytami tektonicznymi: euroazjatycką i amerykańską. Przejazd do Hafnarberg – klifów robiących ogromne wrażenie. Przejazd w okolice Grindaviku – miasta, w którym otworzyła się szczelina lawowa podczas ostatniej erupcji wulkanu. Nocleg.
===OPIS

DZIEŃ===Dzień 14
DATA===21.07.2024
OPIS===
Przejazd do stolicy Islandii – Reykjaviku. Zobaczymy m.in.: kościół Hallgrimskirkja, Operę Harpa, Laugarvegur, Stare Miasto czy Stary Port. Czas wolny na ostatnie zakupy i posiłek. W godzinach popołudniowych przejazd na lotnisko w  Keflaviku, wylot do Gdańska.
===OPIS

W cenie:

CENA => około 3500 zł

 

CENA ZAWIERA :

 • przejazd samochodem 9-cio osobowym i koszty paliwa  (możliwość wynajmu dwóch samochodów w mniejszej kwocie) 
 • Camping Card – noclegi pod namiotem na przystosowanych polach kempingowych, w których znajdują się kuchnie, prysznice i elektryczność
 • opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie
 • ubezpieczenie KL wraz z chorobami przewlekłymi do 40 000 eur i NWW do 12000 zł
 • podatki, opłaty drogowe, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Informacje:

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów lotniczych – około 1000 zł z bagażem podręcznym – możliwość pomocy w kupowaniu biletów 
 • wyżywienia – proponowane wspólne gotowanie w kuchniach kempingowych i na gazówkach turystycznych 
 • namiotów, śpiworów, karimat, i innych sprzętów kempingowych  
 • opłat za bilety wstępu do obiektów (dla osób chętnych), taksy klimatycznej oraz innych opłat związanych z realizacją programu – tj. około 30 000ISK

UWAGI:

 • Program zwiedzania jest ramowy – kolejność może ulec zmianie.
 • Wyjazd ma charakter grupowy, cena obliczona jest dla 8 uczestników. 
 • Każdy uczestnik musi posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport, ważny minimum 90 dni od daty powrotu, dowód osobisty musi mieć konkretny termin ważności, nie może być one „nieoznaczony”).
 • Z przyczyn niezależnych od Biura cena może ulec zmianie  (np. zmiana kursu walut, zmiana cen transportu, noclegów czy innych opłat). 
 • Cena wycieczki liczona jest przy kursie ISK = 0,035 zł
 • Mają Państwo możliwość zawarcia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji lub wcześniejszego powrotu do RP, koszt to ok.3-8 % ceny, ubezpieczenie należy zawrzeć w ciągu 7 dni od podpisania umowy lub dokonania wpłaty zaliczki w zależności co występuje pierwsze. Ubezpieczenie nie musi dotyczyć całej grupy.