Alpejskie Krajobrazy 11-14.05.2024

Liczba osób: 45

Cena dorosły: 1730

Cena dziecko:

Program wycieczki:

DZIEŃ===Dzień 1
DATA===11.05.2024
OPIS===

Wyjazd z Łabiszyna w godzinach nocnych. Przejazd do Przejazd do Zlatej Koruny– wsi, gdzie na cyplu z trzech stron otoczonym Wełtawą znajduje się dawne opactwo cystersów (wstęp). Następnie przejazd do Czeskiego Krumlova– jednego z najpiękniejszych miast Czech, malowniczo położonego nad Wełtawą, wpisanego na listę UNESCO. Spacer po Starym Mieście, gdzie zachował się średniowieczny układ urbanistyczny, ciasna zabudowa z wąskimi brukowanymi uliczkami i kamienicami ozdobionymi freskami i attykami, a także ratusz, słup maryjny, kościół św. Wita, kolegium jezuickie i browar miejski.

===OPIS

DZIEŃ===Dzień 2
DATA===12.05.2024
OPIS===
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Hallstttu miasta położonego nad brzegiem jeziora, na zboczach Dachsteinu, wpisanego na listę UNESCO. Odkryto tu najstarsze ślady wydobycia soli w rejonie Salzburga. Spacer po mieście, które nazywane jest romantyczną ikoną Austrii. Przejazd do Schönau am Königssee i rejs statkiem po jeziorze Königssee na trasie Königssee – St. Bartholomä – Königssee (rejs) które w 2016 roku zostało wybrane najpopularniejszą atrakcją w Niemczech. Jezioro położone malowniczo w Alpach Bawarskich, niemal całkowicie wypełniając dolinę między górskimi szczytami przypomina skandynawski fiord. W trakcie rejsu przerwa na półwyspie św. Bartłomieja, gdzie wznosi się symbol Königssee – XII-wieczny kościółek pielgrzymkowy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja ,odpoczynek.
===OPIS

DZIEŃ===Dzień 3
DATA===13.05.2024
OPIS===

Śniadanie, wykwaterowanie.  Przejazd do Werfen– niewielkiego miasteczka, które przyciąga turystów z całego świata imponującą średniowieczną twierdzą Hohenwerfen, a także największą na świecie naturalną i tajemniczą jaskinią lodową Eisriesenwelt (wstęp z wjazdem kolejką). Złożona jest ona z wielu jaskiń wypełnionych przez cały rok lodem. Sam wjazd kolejką górską na wysokość ponad 1600 m n.p.m. gwarantuje niesamowite przeżycia. Następnie wewnątrz jaskini przejście około 700 schodów w górę i tyle samo w dół. Trudy wejścia zrekompensuje możliwość podziwiania zachwycających form lodowych, utworzonych przez naturę przed tysiącami lat. Zyskały one nazwy, m.in.  Lodowe Organy, Lodowa Kaplica i inne. Całość jaskini rozciąga się na długości ponad 42 kilometrów i znajduje się wewnątrz góry Hochkogel.. Przejazd do centrum Salzburga, który z uwagi na włoski charakter zabudowy, liczne obiekty sakralne i atmosferę, nazywany jest „Rzymem Północy”. Zwiedzanie stolicy regionu Salzburg, m.in.: spacer uliczkami Starego Miasta, rodzinny dom Mozarta, Katedra Świętego Ruperta, kościół Świętego Piotra, ulica Getreidegasse, Pałac Biskupi, chwila r  elaksu w ogrodach Miarbell, które założone w XVII wieku, uważane są za jedne z najpiękniejszych na świecie i stanowią przyrodniczą wizytówkę miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Monachium, zakwaterowanie, obiadokolacja ,odpoczynek.

===OPIS

DZIEŃ===Dzień 4
DATA===14.05.2024
OPIS===

Śniadanie, wykwaterowanie.  Przejazd do Monachium, słynącego z festiwalu piwnego Octoberfest i marki samochodów BMW. Zwiedzanie stolicy Bawarii  rozpocznie spacer przez Stare Miasto: Plac Karola, Brama Karola – dawna brama miejska, Plac Mariacki, Katedra Najświętszej Marii Panny, Residenz – kompleks budowli stanowiących rezydencję królów Bawarii, kościół Świętego Piotra, średniowieczny Alter Hof – pozostałość po pierwszej rezydencji książąt Bawarii. Wyjazd do Polski, po drodze obiadokolacja, zakończenie wycieczki w godzinach nocnych.

===OPIS

W cenie:

CENA => 1930 zł – przy grupie ok 35 osób

CENA => 1730 zł – przy grupie ok 45 osób

 

 

 

CENA ZAWIERA:
• transport autokarem
• opiekę pilota;
• opłaty drogowe i parkingowe

 • w przypadku wycieczek kilkudniowych składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
  • Ubezpieczenie KL wraz z chorób przewlekłych do 40 000 eur i NWW do 12000 zł
  • wyżywienie 4 x obiadokolacja 2 daniowa, 3 x śniadanie włoskie wzmocnione
 • zakwaterowanie 3 x nocleg w hotelach **/***, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami

Informacje:

CENA NIE ZAWIERA:

 • opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, taksy klimatycznej oraz innych opłat związanych z realizacją programu – tj. około 80 euro, PŁATNE GOTÓWKĄ W AUTOKARZE
 • napojów do obiadokolacji

 

UWAGI:

 

 • Program zwiedzania jest ramowy – kolejność może ulec zmianie.
 • Wyjazd ma charakter grupowy, minimalna liczba uczestników: 35 osób
 • Każdy uczestnik musi posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport, ważny minimum 90 dni od daty powrotu, dowód osobisty musi mieć konkretny termin ważności, nie może być one „nieoznaczony”)
 • Z przyczyn niezależnych od Biura cena może ulec zmianie (np. zmiana kursu walut, zmiana cen transportu, noclegów czy innych opłat)
 • Cena wycieczki liczona jest przy kursie = 4,5 zł
 • Mają Państwo możliwość zwarcia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji lub wcześniejszego powrotu do RP, koszt to ok.4-8 % ceny, ubezpieczenie należy zawrzeć w ciągu 7 dni od podpisania umowy lub dokonania wpłaty zaliczki w zależności co występuje pierwsze. Ubezpieczenie nie musi dotyczyć całej grupy.