Smile-Travel

Informacje kontaktowe

ul. Moniuszki 4
62-200 Gniezno

biuro@smile-travel.pl
Tel. 609 531 869
Tel/Fax: 61 426 97 89
Smile Travel

Chcesz znać aktualną ofertę?

Newsletter

Z WIDOKIEM NA KALININGRAD

  • Z WIDOKIEM NA KALININGRAD  - Smile Travel
  • Z WIDOKIEM NA KALININGRAD  - Smile Travel
  • Z WIDOKIEM NA KALININGRAD  - Smile Travel
  • Z WIDOKIEM NA KALININGRAD  - Smile Travel
  • Z WIDOKIEM NA KALININGRAD  - Smile Travel

Program

Dzień I

Wyjazd wczesnym ranem, przejazd do Gdańska, jednego z najważniejszych miast basenu Morza Bałtyckiego. Zwiedzanie historycznego centrum miasta z przewodnikiem - spacer reprezentacyjną Drogą Królewską od Bramy Złotej przez Długi Targ do Bramy Zielonej, m.in.: Ratusz Głównego Miasta, Fontanna Neptuna, Dwór Artusa i najstarszy Żuraw w Europie, Bazylika Mariacka. Popołudniu wizyta z przewodnikiem w Europejskim Centrum Solidarności (bilet), interaktywnym muzeum poświęconym historii i działalności „Solidarności”. Późnym popołudniem wyjazd z Gdańska. Przejazd do ośrodka wypoczynkowego w Stegnie, zakwaterowanie, odpoczynek, nocleg. Wczesnym wieczorem obiadokolacja i ognisko.

Dzień II

Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd ze Stegny w kierunku granicy polsko-rosyjskiej, przejście przez granicę, dalszy przejazd do Kaliningradu, stolicy Obwodu Kaliningradzkiego. W drodze spotkanie z przewodnikiem lokalnym. Całodzienne zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym, m.in.: Pomnik Kalinina, Katedra Świętego Wojciecha i Najświętszej Marii Panny z grobem Immanuela Kanta (bilet), Litewski Wał Obronny z bramami: Fryndlandzką, Królewską i Rozgartejską, liczne obiekty fortyfikacyjne, zwiedzanie radzieckiego statku oceanograficznego „Witiaź”, który zbadał głębokość Rowu Mariańskiego (bilet), Muzeum Bursztynu (bilet), Pomnik Matki Rosji, Budynek Giełdy, Uniwersytet Techniczny, Plac Zwycięstwa z Cerkwią Prawosławną i Kolumną Zwycięstwa, przejazd przez jedyną, zachowaną w czasie II Wojny Światowej dzielnicę willową Amalienau, czas na Rynku Centralnym pełniącym rolę bazaru. Późnym popołudniem przejazd do hotelu w Kaliningradzie, zakwaterowanie, odpoczynek, nocleg. Wczesnym wieczorem obiadokolacja.

Dzień III

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd z Kaliningradu na Półwysep Sambijski. Przyjazd do miejscowości Jantarnyj słynącej z największego w całym basenie Morza Bałtyckiego wydobycia bursztynu. Spacer wokół miejsc związanych z wydobyciem bursztynu – zwiedzanie z platformy widokowej odkrywkowej kopalni bursztynu (bilet), możliwość zakupu wyrobów z bursztynu. Z Jantarnyj przejazd do kurortu Świetłogorsk, który jest jednym z najbardziej popularnych nadmorskich uzdrowisk z rejonie Obwodu Kaliningradzkiego. Spacer urokliwą, nadmorską promenadą z dawną, drewnianą zabudową i mnóstwem zieleni. Następnie przejazd na Mierzeję Kurońską (opłata klimatyczna), tj. długi półwysep oddzielający Zalew Kuroński od otwartego Morza Bałtyckiego. Ze względu na walory przyrodnicze – kompleks wydm i sosnowych borów – Mierzeja została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Późnym popołudniem wyjazd w drogę powrotną do Polski. Wieczorem przyjazd do hotelu w Braniewie, zakwaterowanie, odpoczynek, nocleg. Wieczorem obiadokolacja.

Dzień IV

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Fromborka, miasta związanego z Mikołajem Kopernikiem. Zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym zabytkowej części miasta skoncentrowanej wokół Wzgórza Katedralnego: Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Andrzeja Apostoła, Wieża Kopernika, Pałac Biskup. Następnie wejście na Dzwonnicę (bilet), która stanowi znakomity punkt widokowy, z którego roztacza się panorama Fromborku i Zalewu Wiślanego.  Z Fromborka przejazd do Elbląga. Przejazd odbywa się trasą widokową wzdłuż Zalewu Wiślanego z krótkim postojem w okolicach Kadyn. Kadyński kompleks pałacowy był własnością między innymi cesarza Wilhelma II, a rosnący w okolicach las jest rezerwatem „Buki Wysoczyzny Elbląskiej”. Jest to unikatowy kompleks leśny z licznymi, kilkusetletnimi dębami. W Elblągu spacer po centrum miasta, m.in.: Brama Targowa, katedra Świętego Mikołaja, Kanał Elbląski. Następnie czas na indywidualny posiłek. Wczesnym popołudniem wyjazd z Elbląga w drogę powrotną. Przyjazd późnym wieczorem.       

W cenie

Zapewniamy:
• transport busem (dvd, klima,);
• ubezpieczenie NNW i KL;
• opiekę pilota- przewodnika
• opłatę wjazdową dla autokaru na Mierzeję Kurońską;
• 1 nocleg w OW Syrenka w Stegnie (pokoje 2-3os. z łazienką);
• 1 nocleg w hotelu w Kaliningradzie (pokoje 2-osobowe z łazienką);
• 1 nocleg w hotelu w Braniewie (pokoje 2-3 osobowe z łazienką);
• wyżywienie: 3 x śniadanie. 3 x obiadokolacja;
• wiza rosyjska jednorazowego wjazdu;


Cena
970 zł/os
+ bilety wstępów
około 23zł + 580rub

(przy grupie 19 osób płacących)
 

Cena dla grupy od 20 osób:
- dorośli 970 zł

Smile Travel
Smile Travel