Smile-Travel

Informacje kontaktowe

ul. Moniuszki 4
62-200 Gniezno

biuro@smile-travel.pl
Tel. 609 531 869
Tel/Fax: 61 426 97 89
Smile Travel

Chcesz znać aktualną ofertę?

Newsletter

Wybrzeże Adriatyku

  • Wybrzeże Adriatyku - Smile Travel
  • Wybrzeże Adriatyku - Smile Travel

Program

Dzień I

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach wczesno rannych, przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię do Chowacji, nocleg w hotelu w okolicach Zagrzebia, obiadokolacja. 

Dzień II

Śniadanie, całodniowy przejazd wzdłóż wybrzeża Adriatyku do Ulcinju w Czarnogórze, zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień III

Śniadanie. Wycieczka do Parku Narodowego Lovcen, który jest tym dla Czarnogórców czym Olimp dla Greków. Zobaczymy mauzoleum Piotra II Petrovica, który był poetą i władcą tych ziem. Widok na największy i najgłębszy fiord połudnowej Europy - Bokę Kotorską, gdzie prawie pionowe zbocza wysokich gór schodzą do Adriatyku.
Zwiedzanie Kotoru, miasta, które znajduje się na listach UNESCO. Otoczone murami obronnymi miasto posiada ciekawą zabudowę i zabytki. Czeka nas spacer po plątaninie uliczek i placów o niezwykłym charakterze. Powrót do hotelu w Ulciniju, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień IV

Śniadanie, plażowanie, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień V

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd nad jezioro Szkoderskie, które jest położone na granicy Albani i Czarnogóry. Miejsce to jest siedliskiem ptaków m.in. pelikanów. Zwiedzanie Monastyru Ostróg, największego w Czarnogórze sanktuarium prawosławnego, które położone jest na półce skalnej o wysokości 900 m. n.p.m. Monastyr składa się z 2 części: górnej - w skale oraz dolnej, stanowiącej zaplecze dla ruchu turystycznego. Przejazd do Durres w Albanii, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, odpoczynek.  

Dzień VI

Śniadanie. Zwiedzanie Tirany, stolicy i największego miasta Albanii, które jest jednocześnie najlepiej rozwiniętym ośrodkiem kulturalnym. Miasto o orientalnym klimacie, w któym przenikają się różne kultury i religie - islam, prawosławie i katolicyzm. Jednym z symboli miasta jest pomnik Sknadelberga, bohatera narodowego. Zobaczymy słynną 35 metrową wieżę zegarową, meczet Hadzi Ethem Beja. Powrot do Durres, plażowanie, obiadokolacja, odpoczynek. 

Dzień VII

Śniadanie, wyjazd na wycieczkę do Vlore, pięknie położonego kurortu w Albanii. Tutaj kraj ogłosił w 1912 roku swoją niepodległość. Nad miastem wznosi się święte miejsce Bektaszytów - odłam islamu. Następnie przejdziemy przez przełęcz oraz Park Narodowy Liogara. Serpentynami wzniesiemy się na poziom 1010 m. n.p.m., gdzie z tarasów widokowych będziemy mogli podziwiać niezwykle malownicze dzikie plaże riwiery Albańskiej. Powrót do Durres, obiadokolacja, odpoczynek. 

Dzień VIII

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd na nocleg do hotelu w Trogirze w Chorwacji, zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek. 

Dzień IX

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, plażowanie na plażach hotelowych do godziny 15, następnie nocny przejazd do Polski.

Dzień X

Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach południowych, zakończenie wycieczki.
 

  • Bilety wstępu ok. 20 euro/os (dzieci); ok. 30 euro/os (dorośli)

W cenie

Przejazd autokarem, ubezpieczenie, opieka pilota, przewodnika, parkingi, opłaty drogowe, noclegi w hotelach, śniadania, obiadokolacje, bezpłatne miejsca dla opiekunów.

UWAGA!!!
Podana w ofercie cena jest orientacyjna. Ostateczna cena wyliczona jest indywidualnie dla każdej grupy. Jest uwarunkowana między innymi: terminem wycieczki, standardem noclegu, ostatecznym programem, ilością osób, miejscem skąd wyjeżdża grupa.

Cena dla grupy od 43 osób:
- dzieci 1399 zł
- dorośli 1460 zł

Smile Travel
Smile Travel