Smile-Travel

Informacje kontaktowe

ul. Moniuszki 4
62-200 Gniezno

biuro@smile-travel.pl
Tel. 609 531 869
Tel/Fax: 61 426 97 89
Smile Travel

Chcesz znać aktualną ofertę?

Newsletter

BELGIA – CZEKOLADKI I DIAMENTY

  • BELGIA – CZEKOLADKI I DIAMENTY - Smile Travel
  • BELGIA – CZEKOLADKI I DIAMENTY - Smile Travel
  • BELGIA – CZEKOLADKI I DIAMENTY - Smile Travel
  • BELGIA – CZEKOLADKI I DIAMENTY - Smile Travel

Program

Dzień I

Wyjazd z miejsca zbiórki wczesnym rankiem. Przejazd przez Niemcy do Koloni, spacer po największych atrakcjach miasta: Katedra Św. Piotra i NMP, kościół Św. Urszuli, Ratusz, Muzeum Czekolady. Po spacerze przejazd na nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu przejazd do tętniącej życiem kulturalnym Antwerpii, drugiej co do wielkości belgijskiej metropolii przyciągającej turystów nowoczesnymi galeriami sztuki, wspaniałą kuchnią, malowniczym portem oraz reputacją największego w świecie ośrodka szlifierstwa diamentów. Spacer po mieście: Grote Markt z renesansowym ratuszem, XVI-wiecznymi kamieniczkami i rzeźbą Brabo; katedra Najświętszej Marii Panny, w której podziwiać można cztery obrazy Petera Paula Rubensa, kościół św. Jakuba - miejsce pochówku Rubensa, najsłynniejszego obywatela miasta. Zwiedzanie Muzeum Diamentów, poznanie technik wydobywania, szlifowania i obróbki kamieni szlachetnych. Wyjazd do Brukseli. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień III

Śniadanie. Przejazd do centrum Brukseli, stolicy Belgii i Unii Europejskiej. Spacer po mieście: Grand Place - serce Brukseli, nazwany przez Wiktora Hugo najpiękniejszym placem na świecie, Manneken Pis - znany na całym świecie, jeden z symboli miasta, najbardziej zabawna fontanna w Belgii. Wizyta w dzielnicy Unii Europejskiej z nowoczesnymi budynkami m.in. Parlamentu Europejskiego. Przejazd do Atomium - monumentalnego modelu cząsteczki żelaza, powiększonej 165 miliardów razy, przez wielu uważanego za symbol Brukseli. Przejazd do Waterloo, miejsca, które było świadkiem jednej z najkrwawszych i najważniejszych bitew w dziejach historii kontynentu europejskiego. To tam 18 czerwca 1815 r. rozegrała się ostateczna batalia pomiędzy armią francuską Napoleona I, a połączonymi siłami brytyjsko-pruskimi, która przyniosła klęskę francuskiemu cesarzowi. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień IV

Śniadanie. Wycieczka do Gandawy, położonej w sercu historycznej Flandrii. Rejs po gandawskich kanałach. Zwiedzanie: katedra św. Bawona, kryjąca największy skarb miasta – obraz Baranka Mistycznego Huberta autorstwa słynnego, belgijskiego malarza Jana van Eycka, XII-wieczny zamek Gravensteen - dawniej posiadłość flandryjskich hrabiów, ratusz miejski, XIII-wieczny kościół św. Mikołaja, Vismarkt. Przejazd do dostojnej Brugii, wpisanej na Listę UNESCO, jednego z najdoskonalej zachowanych średniowiecznych miast Europy Zachodniej, gdzie malownicze ulice poprzetykane są siatką wąskich kanałów. Urokliwe zabytki, malownicze uliczki i liczne kanały sprawiły, że Brugia nazywana jest flamandzką Wenecją. Miasto otacza pas średniowiecznych murów obronnych, a jego serce stanowią dwa rynki: Markt i Burg. Zwiedzanie Muzeum Groenige ze zbiorami malarstwa wczesnoflamandzkiego i bazyliki Świętej Krwi. Rejs po kanałach. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień V

Po Śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Han–Sur-Lese. Zwiedzanie kompleksu jaskiń odkrytych w XIX w., pełnych stalaktytów i stalagmitów. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień VI

Przyjazd na miejsce zbiórki we wczesnych godzinach porannych.

W cenie

Przejazd autokarem, opieka pilota, przewodnika, noclegi, opłaty drogowe, parkingowe, podstawowe wstępy, darmowe miejsca dla opiekunów.

UWAGA!!!
Podana w ofercie cena jest orientacyjna. Ostateczna cena wyliczona jest indywidualnie dla każdej grupy. Jest uwarunkowana między innymi: terminem wycieczki, standardem noclegu, ostatecznym programem, ilością osób, miejscem skąd wyjeżdża grupa.

Cena dla grupy od 0 osób:
- dorośli 0 zł

Smile Travel
Smile Travel