Smile-Travel

Informacje kontaktowe

ul. Moniuszki 4
62-200 Gniezno

biuro@smile-travel.pl
Tel. 609 531 869
Tel/Fax: 61 426 97 89
Smile Travel

Chcesz znać aktualną ofertę?

Newsletter

BAŁKAŃSKIE SKARBY

  • BAŁKAŃSKIE SKARBY - Smile Travel
  • BAŁKAŃSKIE SKARBY - Smile Travel
  • BAŁKAŃSKIE SKARBY - Smile Travel
  • BAŁKAŃSKIE SKARBY - Smile Travel

Program

Dzień I

Wyjazd w godzinach wczesnorannych. Przejazd przez Czechy, Słowację do Siofoku nad Balatonem na Węgrzech, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień II

Wczesne śniadanie, wyjazd około godziny 6.30-7.00 do Chorwacji, przyjazd na Plitvickie Jeziora, zwiedzanie jednego z najbardziej znanych Chorwackich Parków Narodowych, który słynie z 16 jezior połączonych kaskadowo. Jest to miejsce unikalnej przyrody oraz pięknych widoków. Przejazd do Trogiru, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień III

Śniadanie, plażowanie. Zwiedzanie Splitu miejsce lokalizacji letniej rezydencji cesarza rzymskiego Dioklecjana, to obecnie największe miasto Dalmacji - jej administracyjne centrum. Przepiękne przeplatanie się epok na splitskiej starówce, sprawia, iż łatwo jest tu zadumać się nad upływem czasu.... Obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień IV

Śniadanie. plażowanie, obiadokolacja. Wieczorem spacer po kameralny Trogirze. Miasto to urzeka swoim urokiem. Wąskie uliczki, pełne urokliwych zakamarków i tajemniczych bram stanowią idealne miejsce dla romantycznych spacerów we dwoje. Powrót do hotelu, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień V

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Mostaru, jednym z najpiękniejszych przełomów rzecznych na Bałkanach - doliną rzeki Neretwy. Zwiedzanie zabytkowego centrum miasta: kamienny Stary Most (wpisany na listę UNESCO), meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki oraz dzielnica Kujundziluk Carsija (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią, meczety, z których dobiegają głosy muezinów wzywających do modlitwy). Po południu wyjazd do Medjugorje miejsca, gdzie w 1981 r. objawiła się Matka Boska. Zwiedzenie sanktuarium, a także spacer na Górę Objawień. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień VI

Śniadanie, plażowanie, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień VII

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, Przyjazd do Dubrovnika -  Perły nad Adriatykiem  -  Unikalne w skali światowej miasto, z zachowanym w całości monumentalnym pierścieniem murów obronnych, wpisany na światową listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Olbrzymie żywe miasto-muzeum, którego nie sposób nie zobaczyć będąc w Dalmacji. W trakcie spaceru po mieście zobaczymy m.in. Pałac Sponza i Rektorów, Katedrę, Wielką i Małą studnię Onufrego, Odwach, Stradum. Przejazd do hotelu w okolicach Budvy, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień VIII

Śniadanie, plażowanie, obiadokolacja, odpoczynek. (Popołudniem dla chętnych istnieje możliwość organizacji rejsu na półwysep na którym położone jest miasteczko Św. Stefana –miasto jest wizytówką Czarnogóry. Na skałach wciśniętych w morze zbudowano niegdyś gród, otoczony murami dostępny jest tylko wąskim skrawkiem lądu).
 

Dzień IX

Śniadanie, Przejazd nad Zatokę Kotorską - największy i najgłębszy fiord południowej Europy. Wizyta w Kotorze i spacer po urokliwych, wąskich i krętych uliczkach oraz zwiedzanie Katedry św. Trifona. Przejazd do Budvy, zwiedzanie najważniejszych zabytków: pozostałości starożytnych budowli i średniowiecznych kaplic, Starówka, katedra św. Jana. Przejazd na punkt widokowy, z którego znakomicie widać malowniczą wysepkę Sveti Stefan. Na wyspie piętrzą się kamienne domki - hotele kryte czerwonymi dachami, a całość wyspy otaczają mury obronne z XV-XVI wieku. Obecnie znajduje się tam ekskluzywny kompleks wypoczynkowy odwiedzany często przez międzynarodowych gości. Powrót do hotelu, plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień X

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, wyjazd w kierunku Serbii. Mijając stolicę Czarnogóry - Podgoricę, wjedziemy w kanion rzeki Moraczy. Podziwiając pionowe, kilkusetmetrowe ściany kanionu dotrzemy do Monastyru Moracza (z XIII w). Zobaczymy klasztor, na który składa się cerkiew Wniebowzięcia NMP oraz mała cerkiew św. Mikołaja. Wnętrza pokrywają freski z XVII i XVIII w. Dalszy przejazd odbywać się będzie kanionem rzeki Tary, która nazywana jest Łzą Europy ze względu na czystość wody. Jest to najgłębszy kanion w Europie, a najlepiej podziwiać go ze spinającego oba brzegi mostu w Parku Narodowym Durmitor. Wieczorem zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu w Serbii.

Dzień XI

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do stolicy Serbii – Belgradu. W programie między innymi stare miasto ze śladami architektury tureckiej, potężna, rozbudowana przez Turków Osmańskich twierdza Kalemegdan z przepięknym widokiem na Sawę i Dunaj, bastion Kula Nebojsa, cerkiew św. Petki z „cudownym źródełkiem”, bazylika św. Sawy, autokarowy przejazd po Nowym Belgradzie. Przejazd na nocleg do Budapesztu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, wieczorem dla chętnych możliwe jest zorganizowanie rejsu po Dunaju (cena przy grupie wynosi około 6-7 eur od osoby).

Dzień XII

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, spacer po Budapeszcie w trakcie którego zobaczymy: Zamek Królewski, który przez wiele lat był siedzibą węgierskich królów. Przejdziemy do Kościoła Macieja - miejsca koronacji i ślubów królewskich, następnie przejedziemy do Pesztu - części nizinnej stolicy Węgier. Przejazd do bazyliki Św. Stefana przepięknej XIX w. budowli, spacer przez Plac Millennium, który został wybudowany z okazji tysiąclecia państwa węgierskiego. Wyjazd do Polski, po drodze obiad, przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach późno nocnych. Zakończenie wycieczki.

W cenie

Zapewniamy:
• przejazd  autokarem (dvd, klima, barek, rozsuwane siedzenia),                 
• opiekę pilota - przewodnika
• ubezpieczenie NW i KL,
• 11 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-3 osobowe z tv i łazienkami
• śniadania bufetowe, obiadokolacje bufetowe
• opłaty drogowe, VAT, taksa klimatyczna

CENA
2100 zł /os
(cena przy grupy 40 osób płacących)

UWAGI:
• cena, nie zawiera biletów wstępu, około 25-35 euro na osobę oraz napoi do obiadokolacji
• program jest ramowy,    
• niezbędny dokument do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty.
• cena liczona przy kursie 4,3 euro

UWAGA!!!
Podana w ofercie cena jest orientacyjna. Ostateczna cena wyliczona jest indywidualnie dla każdej grupy. Jest uwarunkowana między innymi: terminem wycieczki, standardem noclegu, ostatecznym programem, ilością osób, miejscem skąd wyjeżdża grupa.

Cena dla grupy od 40 osób:
- dorośli 2100 zł

Smile Travel
Smile Travel