Smile-Travel

Informacje kontaktowe

ul. Moniuszki 4
62-200 Gniezno

biuro@smile-travel.pl
Tel. 609 531 869
Tel/Fax: 61 426 97 89
Smile Travel

Chcesz znać aktualną ofertę?

Newsletter

SŁOWENIA - ISTRIA 30.04-5.05.2019

  • Słowenia - Istria - Smile Travel
  • Słowenia - Istria - Smile Travel

Program

Dzień I

Wyjazd o godzinie 18.00 z Gniezna,

Dzień II

Przejazd  do wąwozu VINGAR położonego; w obrębie Triglavskiego Parku Narodowego (wstęp w cenie) którego długość wynosi 1 600 m. Przespacerujemy się skalnym wąwozem nad spienioną wodą i huczącymi wodospadami wzdłuż krętego biegu rzeki Radovna. Przejazd do BLED, miejscowości malowniczo położonej nad jeziorem ze słynnym kościołem na wyspie. Zwiedzanie wznoszącego się majestatycznie na stromej skale zamku Bled, uważanego za jeden z najpiękniejszych w Słowenii. Przejazd do hotelu pod Lublaną, zakwaterowane, obiadokolacja, odpoczynek

Dzień III

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do POSTOJNEJ – zwiedzanie słynnej jaskini, zaliczanej do najpiękniejszych na świecie (wstęp w cenie). Stalagmity i stalaktyty o różnych formach tworzą tu bajkowy świat. Przejazd do PIRANU, jednego z najpiękniejszych miast na wybrzeżu adriatyckim, malowniczo położonego na półwyspie. Miasto jest perłą weneckiej architektury gotyckiej. Spacer po starówce m.in: plac Tartiniego – główny plac miasta nazwany imieniem słynnego artysty, ratusz, kościół św. Jerzego, kościół św. Piotra. Przejazd do hotelu w okolicach Porec, Zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień IV

Śniadanie. Przejazd do ROVINJA, pięknie położonego na niewielkim półwyspie. Spacer po starym mieście. Zwiedzanie katedry św. Eufemii, gdzie spoczywają relikwie świętej. Przejazd do PULI, najważniejszego miasta Istrii, z wieloma zabytkami z czasów antycznych. Zwiedzanie: forum – główny plac, gdzie obecnie skupia się życie towarzyskie miasta, arena – rzymski amfiteatr, jedna z najbardziej znanych budowli Istrii i jeden z trzech najlepiej zachowanych amfiteatrów starożytnego Rzymu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień V

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do jednego z najstarszych miast Istrii – PORECIA. Zwiedzanie najcenniejszego zabytku – bazyliki Eufrazjana (w cenie), wpisanej na listę UNESCO. Krótki spacer piękną starówką, otoczoną murami obronnymi. Przejazd do MOTOVUN, położonego na wzgórzu, sięgającego początkami czasów rzymskich. Miasto zachwyca średniowieczną architekturą, przyciąga turystów licznymi imprezami tematycznymi, a w okolicznych lasach rosną trufle. Spacer po rynku otoczonym murami obronnymi z XIII-wieczną wieżą. Przejazd do hotelu pod Lublana, Zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień VI

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do LUBLANY, Zwiedzanie, stolicy Słowenii. Spacer po historycznym centrum: plac Prešerena – główne miejsce spotkań mieszkańców stolicy; kościół Zwiastowania – jeden z symboli miasta; Potrójny Most – jedno z najsłynniejszych dzieł Plečnika, największego architekta Lublany; Kolumnada Plečnika; katedra św. Mikołaja; Pałac Biskupi; ratusz; Most Szewców. Wyjazd do Polski, po drodze czas na obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych i zakończenie wycieczki.

W cenie

ZAPEWNIAMY:
• transport autokarem lub busem (dvd, Klima)
• opiekę pilota;
• opłaty drogowe i parkingowe;
• ubezpieczenie KL i NNW;
• wyżywienie: śniadanie bufetowe x 4, obiadokolacja serwowane/bufetowej 4;
• 4 noclegów w hotelu w pokojach 2-3-osobowych;
• bilety wstępów
Program jest ramowy. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
NAPOJE DO OBIADOKOALCJI PŁATNE DODATKOWO

cena przy 35  osobach płacących
1550 zł / osoba

Cena dla grupy od 35 osób:
- dzieci 1550 zł
- dorośli 1550 zł

Smile Travel
Smile Travel