Smile-Travel

Informacje kontaktowe

ul. Moniuszki 4
62-200 Gniezno

biuro@smile-travel.pl
Tel. 609 531 869
Tel/Fax: 61 426 97 89
Smile Travel

Chcesz znać aktualną ofertę?

Newsletter

SANKTUARIA LITWY I ŁOTWY

  • SANKTUARIA LITWY I ŁOTWY - Smile Travel
  • SANKTUARIA LITWY I ŁOTWY - Smile Travel

Program

Dzień I

Wyjazd we wczesnych godzinach rannych z miejsca zbiórki. Przejazd do Kowna. Zobaczymy tam plac Ratuszowy otoczony zabytkowymi kamienicami, ratusz zwany „Białym Łabędziem”, bazylikę św. Piotra i Pawła, gotycki dom Perkuna, farę. Przejazd na nocleg w okolice Poniewieża, zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień II

Śniadanie. Przejazd do Szydłowa. W bazylice NMP zobaczymy cudowny obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem zwanym wizerunkiem Maryi Uzdrowienia Chorych, ukoronowany koronami papieskimi. Następnie udamy się do Cytowian, jednego z najciekawszych kompleksów architektury sakralnej z XVII -XVII w. ze słynącym łaskami obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem. Przejazd do Szawle – nawiedzimy katedrę św. Piotra i Pawła. Przejazd na Górę Krzyży – górę świętą, miejsce licznych pielgrzymek. Przejazd do Rygi, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, odpoczynek. 

Dzień III

Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta Rygi: kościół św. Piotra, katedra Ryska, katedra katolicka, ratusz, dom Bractwa Czarnogłowych, zespół średniowiecznych kamieniczek – „Trzej Bracia”, kościół p.w. Matki Boskiej Bolesnej, mała i wielka gildia kupiecka, dawny klasztor dominikański, zamek Kawalerów Mieczowych. Odwiedzimy dzielnicę kamienic w stylu secesyjnym, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do hotelu na obiadokolację i odpoczynek.

Dzień IV

Śniadanie. Przejazd do Agłony, gdzie zobaczymy barokową bazylikę, która jest największym katolickim sanktuarium na Łotwie. W 1980 roku obchodzono 200-lecie kościoła, a papież Jan Paweł II nadał mu status bazyliki. 15 sierpnia 1986 roku odbyła się tu uroczystość 800-lecia chrztu Łotwy. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Wilnie.

Dzień V

Śniadanie, po któym zwiedzimy Starówkę wileńską wpisaną na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Odwiedzimy najważniejsze miejsce związane z kultem Maryi na Litwie – klasycystyczną pozostałość fortyfikacji miejskich – Ostrą Bramę z kaplicą Matki Boskiej Ostrobramskiej. Znajduje się tu przyciągająca od wieków rzesze pielgrzymów gotycka kaplica z obrazem Matki Bożej Miłosiernej Ostrobramskiej. Namalowany przez nieznanego autora na dębowych deskach obraz Matki Bożej Królowej Korony Polskiej był uroczyście koronowany w 1927 roku przez kardynała Aleksandra Kakowskiego w obecności marszałka Józefa Piłsudskiego i prezydenta Ignacego Mościckiego. Zwiedzanie Starówki: kościół św. Teresy, cerkiew św. Ducha, klasztor Bazylianów, plac Ratuszowy, kościół św. Jana, barokowy zespół Uniwersytetu Wileńskiego. Nawiedzimy kościół św. Ducha oraz sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w którym umieszczono pierwszy obraz Jezusa Miłosiernego namalowany według wskazówek siostry Faustyny. Zobaczymy także odradzający się Zamek Królewski, katedrę św. Stanisława z kaplicą Jagiellonów i grobem św. Jana Kazimierza, kościoły św. Anny i Bernardynów, pomnik Mickiewicza. Obiadokolacja, powrót do hotelu, odpoczynek.

Dzień VI

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Wilna. Dzielnica Antokol z kościołem św. św. Piotra i Pawła – najcenniejszym zabytkiem barokowym w Wilnie (około 2 tysiące rzeźb we wnętrzu kościoła). Cmentarz na Rossie – najstarszy i najpiękniejszy cmentarz wileński z grobowcem matki marszałka Józefa Piłsudskiego i jego serca, a także nagrobkami szeregu innych wybitnych Polaków zasłużonych dla ojczyzny. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki na miejscu zbiórki w godzinach późno wieczornych.

  • Bilety wstępu ok. 10 euro/os (dorośli)

W cenie

Przejazd autokarem, ubezpieczenie, opieka pilota, przewodnika, parkingi, opłaty drogowe, noclegi w hotelach, śniadania, obiadokolacje. 

UWAGA!!!
Podana w ofercie cena jest orientacyjna. Ostateczna cena wyliczona jest indywidualnie dla każdej grupy. Jest uwarunkowana między innymi: terminem wycieczki, standardem noclegu, ostatecznym programem, ilością osób, miejscem skąd wyjeżdża grupa.

Cena dla grupy od 44 osób:
- dorośli 1200 zł

Smile Travel
Smile Travel