Smile-Travel

Informacje kontaktowe

ul. Moniuszki 4
62-200 Gniezno

biuro@smile-travel.pl
Tel. 609 531 869
Tel/Fax: 61 426 97 89
Smile Travel

Chcesz znać aktualną ofertę?

Newsletter

FRANCJA

  • FRANCJA - Smile Travel
  • FRANCJA - Smile Travel
  • FRANCJA - Smile Travel
  • FRANCJA - Smile Travel

Program

Dzień I

Wyjazd nad ranem. Przejazd do Kolonii. Zwiedzanie Katedry Świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny, drugiej co do wysokości gotyckiej katedry na świecie, która za sprawą sprowadzonych z Mediolanu relikwii Trzech Króli, była w okresie średniowiecza jednym z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych na mapie Europy. Po zwiedzaniu Msza Święta w jednej z kaplic Katedry. Popołudniu wyjazd z Kolonii, przejazd przez Niemcy i Belgię. Późnym wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Brukseli, obiadokolacja, zakwaterowanie, odpoczynek, nocleg.

Dzień II

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez Belgię i Francję do benedyktyńskiego opactwa Saint Denis w Paryżu. Zwiedzanie Bazyliki Świętego Dionizego, która przez wieki była miejscem pochówku niemal wszystkich królów francuskich rządzących od X wieku do roku 1789. Msza Święta w jednej z kaplic Bazyliki. Z Saint Denis przejazd do centrum miasta. Zwiedzanie, m.in.: wjazd na górny taras Wieży Eiffla (w cenie), wieczorny spacer po artystycznej dzielnicy Montmartre, nad którą góruje Bazylika Sacre Coeur. Późnym wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Paryża, zakwaterowanie, odpoczynek, nocleg. W godzinach późnopopołudniowych,  obiadokolacja w restauracji typu Flunch.

Dzień III

Śniadanie. Rano wizyta i udział we Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Medalika przy klasztorze Sióstr Matki Miłosierdzia, w którym w 1830 roku Matka Boża trzykrotnie objawiła się Katarzynie Laboure. Następnie dalsze zwiedzanie Paryża, m.in.: spacer ogrodami Tuileries, wizyta w Luwrze - dawnym pałacu królów francuskich, obecnie jednym z największych muzeów sztuki na świecie, w którym zobaczyć można dzieła powstałe od czasów najdawniejszych do II połowy XIX wieku, w tym Mona Lisę Leonarda da Vinci (w cenie, zwiedzanie indywidualne), spacer po wyspie La Cité z Katedrą Notre Dame, wieczorny rejs statkiem po Sekwanie (w cenie). Wieczorem powrót do hotelu, odpoczynek, nocleg. W godzinach późnopopołudniowych obiadokolacja w restauracji typu Flunch.

Dzień IV

Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Całodzienny przejazd w okolice Lourdes, u podnóża Pirenejów. W trakcie przejazdu przerwa na zwiedzanie Tours nad Loarą, ośrodka kultu Świętego Marcina. Wizyta w mieście, przez niektórych nazywanego ‘Małym Paryżem’ obejmuje: spacer po historycznym centrum miasta ze średniowieczną zabudową wokół Place Plumereau i licznymi renesansowymi kamieniczkami, zwiedzanie Bazyliki Świętego Marcina z sarkofagiem Świętego, Mszę Świętą w jednej z kaplic Bazyliki. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Lourdes, zakwaterowanie, odpoczynek, nocleg. W godzinach wieczornych obiadokolacja.

Dzień V

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Sanktuarium Matki Boskiej w Lourdes, największym we Francji i jednym z większych sanktuariów maryjnych na świecie. Wizyta w Sanktuarium obejmuje: nawiedzenie Groty Massebielle, gdzie Matka Boska objawiła się Świętej Bernadetcie, zwiedzanie Bazyliki Niepokalanego Poczęcia i Bazyliki Różańcowej, czas na indywidualną modlitwę, np. w Kaplicy Najświętszego Sakramentu, Mszę Świętą w jednej z kaplic Sanktuarium, Drogę Krzyżową, Mszę Świętą w jednej z kaplic Sanktuarium, wieczorne nabożeństwo różańcowe i procesję z lampionami. W ciągu dnia również spacer po Lourdes do miejsc związanych ze Świętą Bernadettą, m.in.: kościół parafialny i dom rodzinny. W godzinach późnopopołudniowych obiadokolacja.

Dzień VI

Wczesne śniadanie, po którym przejazd do sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w La Salette. Udział w nabożeństwie maryjnym. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w sanktuarium.

Dzień VII

 Śniadanie, po którym przejazd do Ars. Nawiedzenie bazyliki św. Jana Marii Vianney - znamienitego duszpasterza, patrona kapłanów. Msza Święta. W przypadku wystarczającej ilości czasu przejazd do COLMAR, uważanego za najpiękniejsze miasto Alzacji, będącego stolicą departamentu Haut-Rhin. Spacer po starym mieście i przecinających kanały krętych uliczkach dzielnicy Petite Venise. Zwiedzanie kościoła dominikanów i kolegiaty św. Marcina. Obiadokolacja w restauracji typu FLunch i nocleg w okolicy Stasbourga.

Dzień VIII

Śniadanie. Spacer po zabytkowym centrum Strasburga– dzielnicy Petite France, gdzie można się zaopatrzyć w tradycyjne alzackie produkty: wina i figurki bocianów, które są symbolem tego regionu Francji; zwiedzanie kościoła św. Tomasza oraz zbudowanej z czerwonego piaskowca gotyckiej katedry Notre-Dame, gdzie zostanie odprawiona Msza Św.. Wizyta w Dzielnicy Europejskiej, gdzie znajduje się siedziba Rady Europy i Parlamentu Europejskiego. Wyjazd w kierunku Polski, po drodze obiadokolacja. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach rannych dnia kolejnego i zakończenie pielgrzymki.

W cenie

• przejazd  autokarem (dvd, klima, barek, rozsuwane siedzenia),                 
• opiekę pilota-przewodnika
• ubezpieczenie NW i KL,
•  bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
• 3x nocleg w hotelach typu Premier Classe, 3 x nocleg w hotelach **/***  pokoje 2  osobowe z łazienkami, TV, 1 x nocleg w La Salette, pokoje z łazienkami
• śniadania, obiadokolacje wg programu
• opłaty drogowe, VAT, parkingi

UWAGA!!!
Podana w ofercie cena jest orientacyjna. Ostateczna cena wyliczona jest indywidualnie dla każdej grupy. Jest uwarunkowana między innymi: terminem wycieczki, standardem noclegu, ostatecznym programem, ilością osób, miejscem skąd wyjeżdża grupa.

Cena dla grupy od 45 osób:
- dorośli 1900 zł

Smile Travel
Smile Travel