Smile-Travel

Informacje kontaktowe

ul. Moniuszki 4
62-200 Gniezno

biuro@smile-travel.pl
Tel. 609 531 869
Tel/Fax: 61 426 97 89
Smile Travel

Chcesz znać aktualną ofertę?

Newsletter

KALABRIA-SYCYLIA-WŁOSKIE POŁUDNIE 31.08-12.09.2019

  • KALABRIA-SYCYLIA-WŁOSKIE POŁUDNIE - Smile Travel

Program

Dzień I

Wyjazd z Gniezna. Przejazd do Ołomuńca  spacer po starym mieście: Kolumna Najświętszej Trójcy, ratusz z zegarem astronomicznym, fontanna Ariona, koszary wodne, pałac Hauenschilda, kościół św. Michała, kaplica św. Jana Sarkandra, były konwikt jezuicki, katedra św. Panny Marii Śnieżnej, katedra św. Wacława, kościół św. Maurycego z organami Englera, Przejazd do hotelu w okolice Brna, zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień II

Wczesne śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez Austrię do hotelu pod Florencją, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień III

Po śniadaniu przejazd do parku narodowego Cinque Terre i rozpoczęcie jednej z najpiękniejszych przygód, jakimi uraczyć może Italia. Ludzie, tradycja, krajobraz, architektura zawieszonych lub wciętych w klify kolorowych wiosek. To wszystko zostało wpisane na listę UNESCO jako obszar chroniony krajobrazu kulturowego. W programie przejazd pociągiem (płatne dodatkowo około 12 eur) do Monterosso i Riomaggiore, znanego z wielu cudownych pocztówek, relaks na plaży. Powrót do hotelu, obiadokolacja, odpoczynek               

Dzień IV

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Florencji. W stolicy przepięknej Toskanii, zobaczymy:  Katedrę Santa Maria del Fiore z jej słynną czerwoną bryłą kopuły dominującą nad dachami Florencji, Dzwonnicę Giotta, Baptysterium San Giovanni z Drzwiami Raju (nazwa nadana przez Michała Anioła), przespacerujemy się po Piazza della Signoria, głównym placu miasta, gdzie zobaczymy Palazzo Publico. Na koniec pobytu we Florencji zobaczymy Most Złotników (Ponte Vecchio) będący najstarszym z mostów we Florencji.  Przejazd do hotelu w okolicach Fiuggi, zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień V

Śniadanie, wykwaterowanie.  Przejazd na Monte Cassino, zwiedzanie opactwa Benedyktyńskiego oraz spacer po Polskim Cmentarzu Wojskowym. Przejazd pod Tropea, do Capo Vaticano, gdzie podziwiać będziemy najbardziej romantyczny widok Europy, czyli kalabryjskie lazurowe wybrzeże,  zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień VI

Śniadanie, plażowanie, obiadokolacja odpoczynek.

Dzień VII

Śniadanie, plażowanie, obiadokolacja odpoczynek.

Dzień VIII

Śniadanie. Przejazd na Sycylię do Taorminy, starożytnego Taurominum. Zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym miasta leżącego na wzniesieniu, ze wspaniałym widokiem na morze, nad którym dominuje majestatyczna Etna. W czasie wolnym możliwość zobaczenia słynnego grecko-rzymskiego teatru (dodatkowo płatne), Villa Comunale: ogrodów publicznych z wieloma odmianami kwiatów i krzewów, corso Umberto. Powrót do hotelu, obiadokolacja, odpoczek

Dzień IX

Śniadanie, plażowanie, obiadokolacja odpoczynek.

Dzień X

Śniadanie, wykwaterowanie Przejazd do  Pizzo to miasteczko położone wysoko na skale przy dziedzińcu zamku, gdzie niegdyś więziony był Murat – szwagier Napoleona. W tym miejscu koniecznie trzeba spróbować lodów Tartufo. Następnie zagościmy w Tropei - samym sercu Kalabrii i ojczyźnie słynnej czerwonej cebuli z Tropei. Przejazd do hotelu pod Neapol, zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień XI

Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie Pompei. Nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Pompejańskiej i Msza Św.  Zwiedzanie starożytnych Pompei (wstęp płatny około 12 eur od osoby), antyczne miasto zasypane przez popiół podczas ogromnej erupcji Wezuwiusza w I w. n.e. Popiół wulkaniczny, który zasypał Pompeje, doskonale zakonserwował budowle i przedmioty, co pozwala poznać wygląd rzymskiego miasta średniej wielkości i życie jego mieszkańców. Następnie wizyta w Sorrento. Krótki spacer po słynnym, kolorowym, pełnym życia i radości kurorcie z pięknymi widokami. Przejazd do hotelu pod Florencją, zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień XII

Śniadanie, wykwaterowanie.  Przejazd do Sirmione, nad jeziorem Garda, spacer po mieście oraz czas na relaks na plaży. Przejazd do nocleg pod Weronę, zakwaterowanie, obiadokolacja.   

Dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, całodniowy przejazd do Polski. Przyjazd do Gniezna w godzinach nocnych i zakończenie wycieczki. 

W cenie

Zapewniamy:
• przejazd  autokarem (dvd, klima, barek, rozsuwane siedzenia, WC),               
                                   • opiekę pilota - przewodnika                                          
• ubezpieczenie NW i KL,
• 12 x noclegi  w hotelach ***, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami
•śniadanie włoskie, obiadokolacje wg programu,
• opłaty drogowe, VAT, parkingi
• realizacja programu

UWAGI:
• cena nie zawiera biletów wstępu,
•program jest ramowy,    
•niezbędny dokument do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty.
• cena dla kursu euro = 4,4 zł
• przewodnik nie oprowadza po wnętrzach muzealnych

Cena dla grupy od 40 osób:
- dzieci 2880 zł
- dorośli 2880 zł

Smile Travel
Smile Travel