Bałkańskie skarby (12 dni)

Liczba osób: 40

Cena dorosły:

Cena dziecko:

Program wycieczki:

DZIEŃ===Dzień 1
OPIS===
Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd przez Czechy, Słowację do Siofoku nad Balatonem na Węgrzech, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, odpoczynek.
===OPIS

DZIEŃ===Dzień 2
OPIS===
Wczesne śniadanie, wyjazd do Chorwacji. Przyjazd na Plitwickie Jeziora – zwiedzanie jednego z najbardziej znanych Chorwackich Parków Narodowych, który słynie z 16 jezior połączonych kaskadowo. Jest to miejsce unikalnej przyrody oraz pięknych widoków. Przejazd do Trogiru, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, odpoczynek.
===OPIS

DZIEŃ===Dzień 3
OPIS===
Śniadanie, plażowanie. Zwiedzanie Splitu – miejsce lokalizacji letniej rezydencji cesarza rzymskiego Dioklecjana, to obecnie największe miasto Dalmacji – jej administracyjne centrum. Obiadokolacja, odpoczynek.
===OPIS

DZIEŃ===Dzień 4
OPIS===
Śniadanie. plażowanie, obiadokolacja. Wieczorem spacer po kameralnym Trogirze – miasto to urzeka swoim urokiem. Powrót do hotelu, obiadokolacja, odpoczynek.
===OPIS

DZIEŃ===Dzień 5
OPIS===
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Mostaru – jednego z najpiękniejszych przełomów rzecznych na Bałkanach – doliną rzeki Neretwy. Zwiedzanie zabytkowego centrum miasta: kamienny Stary Most (wpisany na listę UNESCO), meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki oraz dzielnica Kujundziluk Carsija (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią, meczety, z których dobiegają głosy muezinów wzywających do modlitwy). Po południu wyjazd do Medjugorje – miejsca, gdzie w 1981 r. objawiła się Matka Boska. Zwiedzenie sanktuarium, a także spacer na Górę Objawień. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek.
===OPIS

DZIEŃ===Dzień 6
OPIS===
Śniadanie, plażowanie, obiadokolacja, odpoczynek.
===OPIS

DZIEŃ===Dzień 7
OPIS===
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, Przyjazd do Dubrovnika –  Perły nad Adriatykiem  –  Unikalne w skali światowej miasto, z zachowanym w całości monumentalnym pierścieniem murów obronnych, wpisany na światową listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Olbrzymie żywe miasto-muzeum, którego nie sposób nie zobaczyć będąc w Dalmacji. W trakcie spaceru po mieście zobaczymy m.in. Pałac Sponza i Rektorów, Katedrę, Wielką i Małą studnię Onufrego, Odwach, Stradum. Przejazd do hotelu w okolicach Budvy, obiadokolacja, odpoczynek.
===OPIS

DZIEŃ===Dzień 8
OPIS===
Śniadanie, plażowanie, obiadokolacja, odpoczynek.

*Popołudniem dla chętnych istnieje możliwość organizacji rejsu na półwysep, na którym położone jest miasteczko Św. Stefana –miasto jest wizytówką Czarnogóry. Na skałach wciśniętych w morze zbudowano niegdyś gród, otoczony murami dostępny jest tylko wąskim skrawkiem lądu.
===OPIS

DZIEŃ===Dzień 9
OPIS===
Śniadanie, Przejazd nad Zatokę Kotorską – największy i najgłębszy fiord południowej Europy. Wizyta w Kotorze i spacer po urokliwych, wąskich i krętych uliczkach oraz zwiedzanie Katedry św. Trifona. Przejazd do Budvy, zwiedzanie najważniejszych zabytków: pozostałości starożytnych budowli i średniowiecznych kaplic, Starówka, katedra św. Jana. Przejazd na punkt widokowy, z którego znakomicie widać malowniczą wysepkę Sveti Stefan. Na wyspie piętrzą się kamienne domki – hotele kryte czerwonymi dachami, a całość wyspy otaczają mury obronne z XV-XVI wieku. Obecnie znajduje się tam ekskluzywny kompleks wypoczynkowy odwiedzany często przez międzynarodowych gości. Powrót do hotelu, plażowanie, obiadokolacja, nocleg.
===OPIS

DZIEŃ===Dzień 10
OPIS===
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, wyjazd w kierunku Serbii. Mijając stolicę Czarnogóry – Podgoricę, wjedziemy w kanion rzeki Moraczy. Podziwiając pionowe, kilkusetmetrowe ściany kanionu dotrzemy do Monastyru Moracza (z XIII w). Zobaczymy klasztor, na który składa się cerkiew Wniebowzięcia NMP oraz mała cerkiew św. Mikołaja. Wnętrza pokrywają freski z XVII i XVIII w. Dalszy przejazd odbywać się będzie kanionem rzeki Tary, która nazywana jest Łzą Europy ze względu na czystość wody. Jest to najgłębszy kanion w Europie, a najlepiej podziwiać go ze spinającego oba brzegi mostu w Parku Narodowym Durmitor. Wieczorem zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu w Serbii.
===OPIS

DZIEŃ===Dzień 11
OPIS===
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do stolicy Serbii – Belgradu. W programie między innymi stare miasto ze śladami architektury tureckiej, potężna, rozbudowana przez Turków Osmańskich twierdza Kalemegdan z przepięknym widokiem na Sawę i Dunaj, bastion Kula Nebojsa, cerkiew św. Petki z „cudownym źródełkiem”, bazylika św. Sawy, autokarowy przejazd po Nowym Belgradzie. Przejazd na nocleg do Budapesztu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.

*wieczorem dla chętnych możliwe jest zorganizowanie rejsu po Dunaju
===OPIS

DZIEŃ===Dzień 12
OPIS===
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, spacer po Budapeszcie, w trakcie którego zobaczymy: Zamek Królewski, który przez wiele lat był siedzibą węgierskich królów. Przejdziemy do Kościoła Macieja – miejsca koronacji i ślubów królewskich, następnie przejedziemy do Pesztu – części nizinnej stolicy Węgier. Przejazd do bazyliki Św. Stefana przepięknej XIX w. budowli, spacer przez Plac Millennium, który został wybudowany z okazji tysiąclecia państwa węgierskiego. Wyjazd do Polski, po drodze obiad, przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie wycieczki.
===OPIS

W cenie:

 • przejazd autokarem (dvd, klima, barek, rozsuwane siedzenia)
 • opiekę pilota – przewodnika
 • ubezpieczenie NW i KL
 • 11 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-3 osobowe z tv i łazienkami
 • śniadania bufetowe, obiadokolacje bufetowe
 • opłaty drogowe, VAT, taksa klimatyczna

Informacje:

Cena wyliczona jest indywidualnie dla każdej grupy. Jest uwarunkowana między innymi:

 • terminem wycieczki,
 • standardem noclegu,
 • ostatecznym programem,
 • ilością osób,
 • miejscem, z którego wyjeżdża grupa.

UWAGA! Niezbędny dokument wyjazdu: paszport lub dowód osobisty.

UWAGA! Program jest ramowy, kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

 

croatia-812260_1920
dubrovnik-512798_1920
belgrade-4583965_1920
previous arrow
next arrow

Program

Cena

Tu zostanie wyświetlona cena
Tu zostaną wyświetlone elementy uwzględnione w cenie

Informacje

Tu zostanie wyświetlony tekst z dodatkowymi informacjami

Złóż rezerwację